Svietiace „vajcia“ v Singapure

Pri návšteve Singapuru koncom roka 2019 sa mi veľmi páčilo množstvo svietiacich „vajíčok“ v záhradách pri zálive pri jazere Dragonfly. Večer, jemne osvietené a podfarebné relaxačnou hudnou vás nútili pozerať sa na ne znova a znova, a neustále ich fotiť.

Myslela som si, že ide o trvalú expozíciu, ale bola súčasťou exteriérových exponátov na výstave #futuretogether, ktorá sa konala v rámci Singapurského dvestého výročia.

Vajcia v záhradách pri zálive sú dielom umeleckého kolektívu teamLab. Interaktívna digitálna inštalácia s názvom Autonómny rezonančný život na vode a rezonujúce stromy sa snaží ukázať, ako sme všetci navzájom prepojení neviditeľnými vláknami.

Vajcia v záhradách pri zálive Vajcia v záhradách pri zálive vyzerajú v priebehu dňa biele, takmer ako roj obrovského hmyzu, ktorý položil vajíčka na jazero, alebo ako keby vnikli mimozemšťania z Cocoonu do Singapuru.

Od 19. hodiny do polnoci vajcia približne vo veľkosti človeka svietia v jasných farbách fialovej, modrej, žltej a červenej. Celkom je ich 334.

Súčasne s vajíčkami sa rozžiaria aj stromy na okraji jazera plného kovových sôch vážok. Žiaria jasne a blednú spolu, akoby mali prirodzený, vrodený pulz života.

Niektoré z 334 vajíčok stoja pozdĺž promenády a pozývajú návštevníkov na interakciu s nimi. Úžasná inštalácia. 

Napíšte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>