Thajsko

V Thajsku veľmi záleží na tom, na aké miesto sa vyberiete. Ak idete do Pattaye, čakajte hordy turistov, program najmä pre chlapov, a mierne znečistené pláže i mesto. V Bangkoku nájdete hustú dopravu, miliardy motoriek, autá, ale i slona na ceste. Ak sa vydáte na Krabi, alebo ostrov Ko Chang, môžete zažiť džungľu, vodopády, opice, túry lesom, i krásne pláže.

V Thajsku poznajú tri ročné obdobia – chladné, horúce a monzúnové, všetky sú ale teplé. Priemerné teploty v chladnom období (november-február) dosahujú 26 °C, v horúcom období (február-máj) cca 36 °C. V monzúnovom období panuje teplo a veľké vlhko, v tomto období spadne až 1 500 mm zrážok a priemerná teplota je 32 °C.

Podľa Wikipedie je v Thajsku je dobre rozvinutý cestovný ruch. Krásna príroda, smaragdovo zelené údolia, panenské pláže, obrovské sochy Budhu – to sú len niektoré z mnohých zážitkov, ktoré turistom Thajsko ponúka. Najmä boháči z celého sveta obľubujú päťhviezdičkové hotely na západnom pobreží Thajska. Odvrátenou stránkou Thajska je neprehliadnuteľná chudoba. Mnohé rodiny posielajú svoje ešte neodrastené deti, aby predávali svoje telo na uliciach hlavného mesta alebo pracovali vo fabrikách na výrobu erotických predmetov. Sexuálna turistika a prostitúcia vôbec, je narozšírenejšia práve v tejto krajine. Ďalším problémov sú drogy (zlatý trojuholník), za ktorý je ale v Thajsku trest smrti. Napriek tomu sa v džungli na severe krajiny pestuje mak, z ktorého sa vyrába ópium a heroín.

Fakultatívne výlety? Skúste tie s domorodcami

„Mnohé hotely a cestovné kancelárie ponúkajú na dovolenkách tzv. fakultatívne výlety za príplatok. Osobne sme pár z nich vyskúšali, ale nikdy nestáli za veľa. Najprv turistov zbierajú do autobusu z rôznych hotelov, a niekedy to trvá pekne dlho – aj dve hodiny. Potom, keď sú všetci poznávania chtiví turisti na palube, odvezú vás na miesto určenia, kde sa povinne sa odfotíte …

Pokračujte v čítaní  

Uluru, Austrália (Ayers rock): ako sa tam dostať, výstup

Rozhodli sme sa prejsť autom celé východné pobrežie a ja osobne som trvala na návšteve Uluru. Táto skala bola vyhlásená za jedno z najmagickejších miest na zemi, a v mnohých článkoch sa píše, že kto Uluru nevidel, akoby ani v Austrálii nebol. Mňa fascinovalo, ako si dokázal tento „šuter“ len tak vyrásť kdesi uprostred púšte, a, samozrejme, tiež rôzne mýtické …

Pokračujte v čítaní