Rakúsko

Rakúsko je náš najbližší sused (teda aspoň pre tých, čo bývajú v "Blave"). a preto ho navštevujeme pomerne často. Rovnako cez krajinu často prechádzame, keď ideme do Chorvátska, Talianska, alebo Slovinska.

V Rakúsku sa mi páči, že je vždy akoby upratané: cesty čisté, ľudia disciplinovaní, okolo ciest pokosené, trávniky upratané. O niečo menej sa mi páči, keď dodržiavajú predpisy až tak, že vám to lezie na nervy. Ale sú tak zvyknutí, takže ak na vás Rakúšan z celej sily trúbi päť minút, len preto, lebo idete na prázdnej ceste dvaja vedľa seba na bicykli, treba sa mu radšej uhnúť a nehádať sa s ním 🙂

Veľa Slovákov chodí do Rakúska na návštevu Viedne, Prátru (zábavný park vo Viedni), alebo známeho kúpaliska na Dunaji či veľkej ZOO. V krajine sa však tiež nachádza nesmierne veľa krásnych cyklotúr (a nie takých ako u nás, že idete po klasickej ceste medzi autami, na ktorej je na kraji namaľované označenie cyklochodník)!

Dá sa ísť na túry do Álp, lyžovať, navštíviť termálne kúpele, Medvedí les, ale aj urobiť krásne moto výlety (pozor na hlučné výfuky, Rakúšania sú na ne citliví a môžu vám dať aj pokutu). V tejto sekcii vám priblížim miesta, ktoré som navštívila ja.

 

Zaujímavé miesta - Rakúsko

Nájdite viac