Cyklookruh po Viedenských Alpách

Pohodlných 67 km na dvoch kolesách po "raji pohľadov". Žiadne strmé kopce, ani neprekonateľné pahorky, ale príjemná rovina - taká je trasa pre milovníkov pohodovej cykloturistiky, sledujúca oblúk Viedenských Álp.

Východiskovým bodom i cieľom cyklookruhu sú kúpele Bad Erlach, túliace sa k úpätiu „kopca“ Rosalia. Po trase Eurovelo9 sa pokračuje po úpätí pohoria Bucklige Welt k oblasti nazývanej Wechsel. Krátko pred výjazdom do terénu na území horských pasienkov Schwaigen (=Almen) vedie cyklotrasa po stopách filozofa Ludwiga Wittgensteina a križuje údolie Feistritztal. Na cykloturistov čaká krátky úsek so športovou výzvou: tam, kde na 4 km úseku stúpania prechádza Wechselland do pitoresknej krajiny pohoria Semmering. Po úpätí Raxu pokračuje trasa do údolia rieky Schwarza. Na tomto úseku čaká cykloturistu zaujímavý pohľad na Schneeberg.

Opis trasy:

Dĺžka 67 km, výškové metrea 610 m, štart a cieľ: Bad Erlach

Trasa: Bad Erlach – Pitten – Grimmenstein – smerovka: Feistritztal – Radweg – Krichberg – smerovka: Schlagl – Gloggnitz – Neunkirchen – Bad Erlach

Charakteristika: rovinatá trasa na značkovaných cyklotrasách Eurovelo 9, Feistritztzal Radweg a Schwarzatal Radweg. Od smerovky na Schlagl nasleduje asi 4 km stredne náročného stúpania na málo frekventovanej vidieckej komunikácii.