Motovýlet: Západ slnka na kopci nad Hainburgom / Braunsberg

Ak chcete zažiť trochu romantiky, doporučujem vám výlet na motorkách (ale môžete aj na bicykli), na vrch Braunsberg. Nachádza sa pri obci Hainburg an der Donau, približne 15 km od Bratislavy. Vrch má len 346 metrov, ale je z neho nádherný výhľad na Dunaj, mesto, i rozľahlé pláne a polia.

Náš motovýlet sme začínali v Ivanke pri Dunaji, do Hainburgu je to odtiaľ 30 km, ak idete po vedľajších cestách a nie diaľnici. Aby ste si západ slnka čo najlepšie  vychutnali, doporučujeme si pred odchodom na nete pozrieť, kedy sa v ten deň očakáva západ slnka a vyraziť tak, aby ste prišli približne 30 minút pred tým.

Cesta nám trvala pomalým tempom približne polhodinku a západ slnka bol v ten deň naozaj nádherný. Výstup na kopec na motorkách nie je náročný, je tam len jedna prudšia pravotočivá zákruta, ostatné sú v pohode. Skúsený cyklista ho vyjde aj na bicykli.

Na vrchole nájdete drevenú rozhľadňu, no a samozrejme množstvo párikov (na motorkách, autách aj bicykloch), ktorí si prišli vychutnať romantický západ slnka. Vrch často navštevujú aj rodiny, keďže Braunsberg je miestom, kde často fúka a preto je ideálnym miestom na púšťanie šarkanov.