Ako cestovať lacno do Japonska

Keď sme chceli ísť do Japonska, mnohí nás odrádzali: Japonsko je strašne drahé, nechoďte tam, nedoplatíte sa! Napokon to  bolo  – ako  často býva – všetko úplne inak. 

Som už pár rokov zaregistrovaná v známom slovenskom predajcovi leteniek, ktorý mi z času na čas posiela mail s akciovými cenami leteniek. Keď prišla ponuka na let do Japonska za 240 eur, s odletom o tri mesiace, neváhala som ani chvíľu, hoci odlet bol z Berlína a návrat z Amsterdamu.

V prípade takýchto lacných leteniek totiž býva k dispozícii pár k

Lacné letenky do Japonska

usov a možnosť rezervovať existuje niekedy len pár hodín, v lepšom prípade deň či dva.  Teda, aby som to upresnila: letenka sa nedá rezervovať – dá sa len okamžite uhradiť. Ako si vybavíte voľno v práci alebo ako zabezpečíte niekoho k deťom, prípadne iné starosti, budete musieť riešiť neskôr.

Aj v tomto prípade platí – kto zaváha, ten necestuje.  V tomto prípade boli letenky lacné zrejme kvôli tomu, že vo Fukušime v tom čase vybuchla jadrová elektráreň a ceny leteniek postupne klesali. Bezpečnosť letu aj pobytu však bola zaručená. Aj preto bolo potrebné túto lacnú letenku využiť.

Letenku som teda ihneď zakúpila a neskôr  doriešila letenky nízkonákladovými spoločnosťami do Berlína a z Amsterdamu, ktoré vyšli cca 80 eur jedna, keďže sa kupovali v predstihu.  Za let do Japonska som teda zaplatila približne 400 eur, čo nie je veľa (200 eur jedna cesta), keďže zájazdy do Japonska sa ponúkajú od 2500 eur vyššie.

Ubytovanie bolo v cene podobnej všade na svete: 50 eur na noc pre dve osoby v štandardnej izbe (nie hostel). Jedlo tam napokon tiež nebolo drahé – na ulici sa dalo kúpiť aj za 3 eurá, niekedy menej ako u nás. A po Japonsku sa viete ako Európan presúvať ľahko rýchlovlakmi – stačí si na ne kúpiť vo Viedni permanentku a môžete jazdiť, koľko vládzete. Keďže 700 km dajú vlaky približne za dve hodiny, pochodiť toho môže skutočne veľmi veľa.

Podobne sa mi podarilo vidieť Hawajské ostrovy, na ktoré prišla ponuka na letenku za 460 eur. Najprv sa mi to zdalo dosť, ale keď som si uvedomila, že je to vlastne len 230 eur na cestu  tam, bola to skutočne neuveriteľná cena!

Lety boli totiž skutočne dlhé a náročné:

Viedeň – Paríž: dĺžka letu dve hodiny

Paríž –  Vancouver: dĺžka letu 10:15 minút

Vancouver: 6 hodín medzipristátie (využili sme ho na oddych a jedlo)

Vancouver – Kahului (Maui, Hawai): dĺžka letu 6:24 minút

 

Na čo dávať pozor:

–  v prípade ak neodlietate z blízkeho okolia, musíte hľadať lety, ktorými sa dostanete na miesto odletu do vašej vysnenej destinácie, čo  môže byť náročnejšie, pretože sa časy letov nemusia zhodovať  s vašim odletom

–  problém tiež môže byť, ak neletíte jednou leteckou spoločnosťou.  V prípade, ak by napríklad let do Paríža meškal, a nestihli by sme kvôli tomu odlet do Vancouveru, nikto by nám letenky nepreplatil.  Našťastie sa tak nestalo a všetko prebehlo v poriadku.

– V prípade, ak letecká spoločnosť nečakane zmení časy odletov,  občas aj o niekoľko hodín, avšak vo väčšine prípadov vám o tom dá včas vedieť, často ide len o drobné časové sklzy. Niekedy vás informujú o zmene odletu s otázkou, či so zmenou súhlasíte alebo nie. Pokiaľ nie, budete si musieť vybrať iný let

– niekedy je lepšie prísť aj deň vopred, pozrieť si mesto, dobre sa vyspať a oddýchnuť si pred dlhým letom. Aj obyčajná cesta do Prahy sa totiž môže kvôli havárii na diaľnici či meškaniu vlaku neúmerne predĺžiť a môže sa stať, že svoj odlet bezpečne nestihnete.

  1. Miroslav says:

    Nadpis článku je o Japonsku a preto som ho začal čítať….bohužiaľ z ničoho nič zrazu som skončil pri ceste na Hawai…naozaj zmätočný článok

    • covidiet says:

      Dobrý deň, na konci článku bol uvedený príklad lacnej letenky na Hawai – ako príklad, že lacnú letenku je možné zohnať aj inam, nielen do Japonska.

Napíšte nám komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>