Praha, čo vidieť a kde sa dobre najesť

Zažite dovolenku aj u našich susedov, českých bratov, plnú krásnych miest, dobrodružstva, luxusu, zážitkov, turistiky, dobrého jedla, piva a množstva príjemných ľudí. Ak si radi vychutnávate svoju dovolenku v luxusnom hoteli, s kvalitným wellnessom, a večer dobrým vínkom a jedlom, určite u našich susedov nezabudnite navštíviť Prahu.

Áno, vieme, je to otrepané a mnohí majú toto mesto precestované skrz na skrz, ale ak nie ste jeden z nich a nemali ste ešte možnosť Prahu spoznať, neváhajte a choďte do toho. Praha je krásne miesto, kde dokážete nasať plnými dúškami jej atmosféru. Prejdite sa po starom meste, neponáhľajte sa, je to veľmi romantické miesto, kde uvidíte množstvo pekných budov, ochutnáte skvelé víno, pivo, dobrú kávu, super zmrzlinu a iné mňamky.

Pozrite si Orloj, ideálne odporúčame vyjsť na vežu Orloja, zážitok a krásny výhľad vás určite poteší.

Pražský Orloj

Ďalšou odporúčanou návštevou v Prahe je Karlov most, samozrejme ak ste tam ešte neboli len smelo do toho. Most patrí medzi dominanty Prahy. Uvidíte tu množstvo pouličných umelcov od ktorých si môžete kúpiť rôzne spomienkové predmety. Z mosta je pekný výhľad na lode na Vltave, čo je hlavne pre deti veľkým lákadlom. Upozorňujeme však, že na moste bude určite viacej ľudí, je jedným z najnavštevovanejších miest Prahy.

Prahe sa hovorí aj stovežatá kráska

Naše odporúčanie – určite sa na miesto vyberte pešo, parkovanie je tu zložité, ak aj nájdete miesto, zbytočne veľa zaplatíte. Prejdite si aspoň staré mesto a pamiatky pešo. Spravíte si super prechádzku a ešte aj pomôžete vášmu telu. Nebojte sa použiť metro, je to celkom lacné, dokážete si kúpiť celodenný lístok okolo 4-5 eur. Všade sú značenia a ak si pomôžete s mapkou, určite sa ľahko dostanete na dané miesto. My určite odporúčame stiahnuť si do telefónu aplikáciu Prague Travel Guide, tu si môžete označiť napríklad pamiatky v Prahe, alebo najlepšie hodnotené reštaurácie vo vašom okolí. Takto by vám nič v okolí nemalo ujsť.

Čo ďalšie vidieť v Prahe ? Objavujte, kochajte sa a spoznajte kultúru tohto mesta. Malostranské námestie s Kostolom sv. Mikuláša, Pražský hrad, Petřín hneď vedľa zrkadlové bludisko, Václavské námestie, rôzne múzea (voskových figurín, technické, lega čokolády a iné ..) V múzeu čokolády si môžete vyrobiť svoje vlastné pralinky, ktoré si potom odnesiete domov. V múzeu voskových figurín, zase nafotiť rôzne super fotky. Nájdete tu napríklad Karla Gotta, Merlin Monroe, Donalda Trumpa a mnoho ďalších . Zaujímavá je tiež Pražská Zoologická záhrada, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších v EU.

Pražská ZOO

Kde sa v Prahe ubytovať

Možností je veľa. Cez rôzne stránky si veľmi ľahko objednáte izbu, a ceny sú rôzne. Záleží od toho koľko chcete do ubytovania investovať. Jedny s TOP hotelov, ktoré ponúkajú krásne ubytovanie, luxus, dobré a kvalitné jedlo, wellness, fitko a iné kvalitné služby sú 5-hviezdičkové hotely napríklad Art Deco Imperial Hotel, Grandium Hotel Prague, Grand Majestic Hotel Prague a iné.. v týchto alebo podobných hoteloch zaplatíte od 65 eur za noc pre dve osoby. Z lacnejších variant máte veľa možností buď menej hviezdičkových hotelov, alebo rôznych penziónov či hostelov. Vo väčšine z nich sa oplatí doobjednať aj raňajky. Lákadlom pre turistov je reštaurácia Výtopna, dobré pivko vám tu dovezie priamo vláčik. Koľajnice sú po celej reštaurácií a je to naozaj super zážitok, nie len pre deti ale aj pre nás dospelých. Reštaurácia sa nachádza priamo na Václavskom námestí, určite odporúčame si spraviť vopred rezerváciu, kvôli dosť veľkej obsadenosti.

Doprajte si v Prahe dobré jedlo, stiahnite si aplikáciu, ktorú sme vyššie spomínali a spoznajte možno nie tak turisticky navštevované, ale zato cenovo lacnejšie a po väčšinou kvalitné jedlo. Nezabudnite si dopriať ich super sviečkovú omáčku. To predsa nemôžete vynechať.