Bojnice - mesto kde sa nebudete nudiť

V dnešnej dobe pandémie, keď máme do väčšiny krajín zákaz vycestovať, nie je na škodu sa zamyslieť, či miesta na Slovensku máte dostatočné prechodené. Mnoho z nás nepovažuje Slovensko za krajinu, kde by sme stále mali čo navštevovať a kochať sa prírodou. Avšak opak je pravdou.

Skúste si v tomto čase naplánovať výlet aj u nás na Slovensku a keď nám opäť otvoria reštaurácie a bude sa dať cestovať cez okresy, podniknite super výlet s rodinkou, alebo priateľmi. Samozrejme, Tatry považujeme za Top miesto, kde nás príroda doslova ohúri. Ak však premýšľate kam ísť napríklad so svojimi ratolesťami, alebo svojou polovičkou na romantický pobyt, vrelo odporúčame Bojnice.

V tomto meste si naozaj dokážete užiť luxus, malebné obchodíky na námestí, skvelé výlety a množstvo zábavy. Dokonca tých, čo majú radi výšky, tu čaká aj menší adrenalínový zážitok na takzvanej Čajke. Čajka v oblakoch je vyhliadková veža, ktorá sa dá veľmi dobre prejsť aj s malými deťmi. Ak sa bojíte výšok, ako my keď sme tu boli, zažijete trošku adrenalínu. Výhľad, ktorý sa vám naskytne na konci, však naozaj stojí za to. Cena vstupu sa pohybuje okolo 8 Eur pre dospelého a pre deti polovica (rok 2021). V okolí veže sú postavené domčeky v tvare hríbikov, čo považujeme za veľmi nápadité a hlavne detičky to veľmi poteší. Do domčekov sa dá vliezť, mnoho z nich sú poschodové s rôznymi zábavnými preliezkami. Tiež v okolí pravidelne prechádza vláčik pre deti. Odporúčame si pripraviť drobné na WC, sú tu turnikety kam musíte vhodiť mincu.

Ubytovanie: V Bojniciach sa ubytujete na mnohých miestach, väčšinou sú tu penzióny a hotely, ktoré sa vo veľkom množstve nachádzajú v centre. Odtiaľto potom vôbec nepotrebujete počas pobytu využívať auto, keďže zámok, ZOO aj námestíčko sú pár krokov. My sme vyskúšali počas nášho pobytu Hotel Bojnický Vínny Dom a boli sme naozaj milo prekvapení, či už hotelovým personálom, kvalitným jedlom, vinnou miestnosťou a hlavne nádherne zariadenou izbou. Hotel sme mali priamo v centre, takže kedykoľvek sme vyšli, boli sme priamo na krásnom námestíčku, kde si pochutnáte na rôznych špecialitách.

Kam na výlet: Okrem Čajky v oblakoch, ktorú sme vyššie spomínali si choďte určite pozrieť Bojnický zámok a ZOO. Bojnický zámok je romantický zámok s čiastočne ponechaným pôvodne gotickým a renesančným základom hradu. Zvonku je na neho nádherný pohlaď, ktorý vás očarí. Popri zámku zvyknú počas návštevných hodín stáť zamestnanci v dobových kostýmoch, ktorí chovajú napr. sovy, alebo iné vtáctvo. Za dobrovoľný príspevok vám dovolia sa s nimi odfotiť a pohladkať si ich. V okolí je aj množstvo stánkov, kde si môžete kúpiť či už darčekové predmety, magnetky, alebo sladkosti pre deti. Prehliadka zámku stojí 10 Eur pre dospelú osobu, deti majú polovičné vstupné. Na prehliadke sa dozviete celú históriu zámku, uvidíte všetky miestnosti, miestne múzeum a množstvo iných zaujímavých vecí. Odporúčame väčším deťom a študentom. Malé detičky by mohla prehliadka nudiť a zdala by sa im príliš dlhá, keďže celkový čas čo tu strávite je 60 až 80 minút. V okolí zámku si môžete rozložiť deku a spraviť si tu malý piknik. Hlavne v teplých mesiacoch si tak príjemne oddýchnete.

V miestnej ZOO sa vám určite bude páčiť, je veľká z dostatkom zvieratiek a mapkami, čo vás kde presne čaká. Jedná sa o najstaršiu a najnavštevovanejšiu Zoo na Slovensku. Areál zoo je čiastočne svahovitý, zalesnený, s voľnými lúkami a prirodzeným členením jednotlivých expozícií. Nájdete tu pavilóny opíc, slonov, akvárium a terárium a množstvo iného. Táto Zoo chová, ako jediná viac ako 430 živočíšnych druhov zvieratiek. V jedinej na Slovensku nájdete napríklad slony africké, levy berberské, leoparda obláčkového, jeleňa bieloústeho a iné nevídané druhy. Tieto zvieratká potešia nie len detičky, ale aj nejedného dospelého. V Zoo si počas návštevy môžete v stánkoch dopriať občerstvenie a jedlo ako sú langoše, či varená kukurica. Výlet si naplánujte aspoň na pol dňa, pretože Zoo je naozaj veľká.
Odporúčanie: Nechajte si na výlety dostatok času, aby ste si ich v kľude užili a neboli v zbytočnom strese. My sme navštívili prvý deň Zoo a druhý deň zámok a Čajku. Zoo spájať so zámkom neodporúčame hlavne kvôli lístkom na zámok, ktoré si musíte kúpiť na presnú hodinu. Preto by sa vám mohlo stať, že nebudete mať dosť času na prejdenie Zoo, čo by vás neskôr mrzelo.

Kde sa dá dobre najesť: Bojnice sú naozaj krásne mestečko, ktoré je pripravené na turistov, ktorí sem denne prichádzajú. Preto je celé námestíčko obklopené malebnými reštauráciami, kde sa určite dobre najete. Majú tu nesmierny výber rôznych chutných jedál, veľa dobrých koláčikov ku kávičke aj pre detičky. Ak si chcete autom zájsť kúsok ďalej na naozaj vynikajúci obed odporúčame reštauráciu Meridiana, kde sme ochutnali naozaj vynikajúce jedlá krásne naservírované so skvelou obsluhou. Samozrejme ceny sú o kúsoček vyššie, ale v pomere ku kvalite.
Želáme dobrú chuť a veľa krásne prežitých chvíľ v tomto meste.