Ekopark Relax Čierna voda pri Sládkovičove

Ak ste obyvateľom Bratislavy, Senca, Galanty či Trnavy, a ste rodina s deťmi, máme pre vás tip na výlet - návštevu Ekoparku Relax. Je to malá zvieracia ZOO, v areáli sa však dá aj najesť, zahrať si hry, stanovať, alebo si prenajať ohnisko a niečo vlastné si ugrilovať. Okolo Ekoparku sa vinie malý Dunaj. Na rodinný výlet ako stvorené.

Ekopark Relax bol pre nás trošku ťažšie nájditeľný, lebo na odbočku do poľa ukazovala len jedna malá tabuľka, ktorá bola ľahko prehliadnuteľná. Naviesť by vás mohol malý mostík (odbočuje sa pred ním alebo za ním, podľa toho, či idete od Bratislavy alebo z druhej strany). Navigácia google by vás však mala k nemu bez problémov doviesť.

Areál je udržiavaný, hoci nečakajte žiadne veľké zázraky – cesta k nemu vedie po štrku, ZOO je taktiež po štrkovej ceste smerom do poľa, a nie je to ani nejako obrovský, ako výlet je to však super tip. Vstup je však zdarma a v areáli môžete robiť veľa aktivít: hneď ako prídete, uvidíte obrovskú plochu s udržiavanou trávou, kde sa môžu deti naháňať, hrať futbal, volejbal, hádzať si na basketbalový kôš, hrať petang, bedminton, člnkovať sa, chytať ryby. Vedľa bufetu je k dispozícii aj pieskovisko pre najmenších a hojdačky.

Drevené mólo

Staršie deti môžu s rodičmi zažiť čaro prvej stanovačky a opekačky. Miesta pre stany je tu viac ako dosť. Alebo môžete svoje deti naučiť rybolov, ako to nás učili naši otcovia. Úplne ideálne je na to rameno č. 1, kde na malý bič a malý háčik s kúskom kukurice, chleba, či červíka nachytajú deti toľko rýb, že budú o tom ešte aspoň týždeň rozprávať 🙂 V ZOO si deti môžu pozrieť niekoľko druhov zvierat: je tam jeleň, diviaky, kačky, mangalice, muflóny, papagáje, morky, srnky, kamzíky či dokonca aj kenguru..

 

Keď má jeleň dobrú náladu, môžete sa ho jemne dotknúť

Ak ste hladný, k dispozícii je aj bufet s veľkou kapacitou na sedenie pod krytou terasou, alebo reštaurácia s terasou priamo nad vodou. V Ekoparku relax každoročne oslavujú Medzinárodný deň detí, preto ho môžete ísť osláviť aj tam.

Zimné aktivity
Ani v zime nie je Ekopark Relax zatvorený. V zime si sem deti môžu prísť postaviť snehuliaka, korčuľovať sa na zamrznutom ramene Čiernej vody. Rodičia sa zatiaľ môžu zohriať pri ohni v reštaurácii s pohárikom dobrého vareného vínka, čaju s rumom, alebo pri dobrom jedle. Športoví rybári si určite tiež prídu na svoje, pretože medzi najkrajšie rybačky patrí určite lov na dierky. Na dierky ja možné v zime loviť všetky druhy rýb, najčastejšie to je však práve šťuka, ktorá je u nás zastúpená v hojnom počte.

Aktualizácia: V dobre covid19 môže byť areál uzatvorený, pre viac info kliknite na: http://ekoparkrelax.sk/kontakt

Trávičkou môžete nakŕmiť aj mangalice

Člny na člnkovanie