Rozhľadňa v Kravanoch nad Dunajom

Na túto rozhľadňu som dostala tip od kamaráta, ktorý chodí do Radvane nad Dunajom na dobrý jelení guláš. Ja som však zistila, že je v tejto obci aj nádherná dunajská pláž, a neďaleko tiež rozhľadňa, ktorú sa oplatí navštíviť, ak ste nablízku.

Rozhľadňa vyrástla v roku 2013 a má viac ako 17 metrov. Hore na vyhliadkovú plošinu vedie 90 schodov, pričom keď sa vám konečne podarí všetky schody zdolať, na samom vrchu sa rozhľadňa jemne kýva a spôsobuje tým stres bojazlivejším ľuďom (však, Róbert 🙂

Rozhľadňa v Kravanoch nad Dunajom a schodisko na ňu

Z vyhliadkovej plošiny sa vám otvorí krásny výhľad, najmä na stužku Dunaja, ktorá sa vlní krajinou. Na zábradlí je vyznačený smer 30 svetových hlavných miest (niektoré sú už mierne ošúchané), ako aj ich vzdialenosť vzdušnou čiarou.

K rozhľadni je možné ísť aj na bicykli, keďže okolo nej vedie medzinárodná cyklotrasa Eurovelo. Neďaleko rozhľadne sa nachádza mesto Komárno, kam sa tiež oplatí ísť na výlet.

mapka

Radvaň nad Dunajom

Ak ste už v Kravanoch nad Dunajom a je leto, navštívte aj obec Radvaň nad Dunajom. Niekoľkými schodíkmi sa dostanete k nádhernej širokej štrkovej dunajskej pláži. Voda tu nie je prudká a výhľad je nádherný. Aj počas horúčav tam nebolo veľa ľudí. Určite sa tam choďte okúpať.

Pláž v Radvani nad Dunajom

Pri stromoch si viete nájsť aj tieň