Tomášovský výhľad: najnavštevovanejší v Slovenskom raji

Tomášovský výhľad je najnavštevovanejším miestom v Slovenskom raji. Skalná galéria, z ktorej je výhľad do údolia s Hornádom, vysoko nad zemou, láka turistov na skvelé fotografie akoby na útese.

Tomášovský výhľad je vysoký skalný výstupok na južnom svahu Ludmanky s výhľadom do Prielomu Hornádu, doliny Bieleho potoka, na Čertovu sihoť, pri dobrom počasí vidieť aj Vysoké Tatry. Pod skalnou terasou v bezprostrednej blízkosti turistického chodníka sa nachádza jaskyňa „Michalova džura“.

Stena Tomášovského výhľadu láka horolezcov, čo dokazuje aj fakt, že je možné ho zliezť až po 100 trasách. Aj preto je Tomášovský výhľad je stálym miestom horolezeckého výcviku a skalolezeckých pretekov.

Slovenský raj je horské pásmo na východnom Slovensku v oblasti Spiša. Je považovaný za jednu z najkrajších prírodných oblastí Slovenska.

Tomášovský výhľad – najnavštevovanejšie miesto v Slovenskom Raji

Ako sa tam dostať:

Peši zo Spišských Tomášoviec, Čingova, Smižian a Spišskej Novej Vsi. My sme šli zo Spišských Tomášoviec, odkiaľ je najľahší prístup. Google maps nás zaviedli až na pole, kde boli odstavené autá tesne za zákazom vjazdu. Policajti občas miesto kontrolovali (zrejme kvôli krádežiam), ale autá tam normálne stáli.

Turistickým chodníkom SR04 Na Tomášovský výhľad a cez Kláštorskú roklinu (Čingov – Tomášovský výhľad – Letanovský mlyn – Prielom Hornádu – Kláštorská roklina – Kláštorisko – Čertova sihoť – Čingov).

Tomášovský výhľad

Dĺžka trasy:

Cesta na Tomášovský výhľad nebola náročná, bol to len jeden kilometer a čosi, najprv išiel chodník mierne hore kopcom pomedzi lúky, napokon sme sa dostali do lesíka a po krátkej chôdzi sme sa ocitli priamo hore na Tomášovskom výhľade. My sme išli v nedeľu, takže tam bolo veľa ľudí, ale dalo sa napriek tomu celkom dobre fotiť.

Turistické informácie

Súradnice 48°56′42″S 20°27′35″V

Informácie

Nájdite viac