Vodná nádrž Kuchyňa, Bobria hrádza je rozpadnutá!

Vlani, keď sme začali jazdiť na motorkách, som našla ako tip na výlet Bobriu hrádzu v Kuchyni. Chodník cez vodu vyzeral fantasticky, nuž sme sa tam pobrali.

Ale ako to na Slovensku býva, nie je nič tak ako vyzerá. Chodník bol rozpadnutý, dala som ísť len do polovice, zvyšok už tvorili len koly nad vodou. Už začiatkom roka sa  vravelo, že sa bude rekonštruovať, boli sme tam na konci leta a nič sa tam nedialo.

Vodná nádrž je pekná, je pri nej veľmi zaujímavá vŕbová alej, a ak si trúfnete na rozheganý chodník, môžete nakŕmiť množstvo kaprov opaľujúcich sa na slnku pod ním. Na tento romantický pohľad však zabudnite:

Foto: link z Planetslovakia.sk

Foto: link z Planetslovakia.sk

Aktuálne to tam vyzerá takto:

Vodná nádrž Kuchyňa – drevený chodník je už rozpadnutý

Vodná nádrž nie je veľká, je však dobrým miestom na vychádzky, opekanie, romantický západ slnka. Vodná nádrž sa nachádza pri obci Kuchyňa, odbočka na ňu nie je nejako značená, ale domáci vám bez problémov poradia. Do mesta sa dá dostať na bicykli, motorke, aj autobusom.

Autom sa dokážete dostať až priamo k hrádzi a odparkovať tu. Počas dní voľna a teplách slnečných dní môže byť problém s parkovaním. Okolo celej vodnej nádrže sa dá prechádzať pomedzi pekné staré stromy.

Hoci 1800 metrov dlhý náučný chodník bol zaujímavou atrakciou obce Kuchyňa (300 metrov viedlo cez vodu), hojne navštevovanou a populárnou. Dnes však už chodník nefunguje a aj hostí je pomenej.

Kúsok od mosta je môžete nájsť pekne pozorovateľný prirodzený biotop bobrov s mnohými hrádzami a vychodenými cestičkami.

Je to škoda, lebo obyčajná lávka, bez zábradlia, ponad obyčajnú vodnú nádrž lákala stovky návštevníkov. Foto je z jesene 2017, ak viete o tom, že chodník už zrekonštruovali, dajte nám vedieť, pôjdeme ho nafotiť v plnej kráse ,alebo pošltie foto na info@covidiet.sk 🙂