Vyskúšali sme najdlhší Zipline v Európe - Kubínska hoľa

Zipline Kubínska Hoľa sme sa chystali vyskúšať dva roky. Najprv sme nestihli otváracie hodiny, potom prišiel korona vírus, ktorý všetko zastavil, ale do tretice sa nám tam konečne podarilo dostať. Hneď na začiatku sme zablúdili a preto vás usmerníme, aby ste i vy neurobili rovnakú chybu. Stretli sme totiž niekoľko turistov, ktorí tiež zablúdili.

Na čo dať pozor ako prvé? Do navigácie NEZADÁVAJTE Zipline Kubínska hoľa. Google maps vás totiž nedovedie k lanovke, ale takmer priamo k Ziplinu, čiže až hore na kopec! Budete sa autom brodiť na nespevnenej kamenisto-blatistej cestu na Chatu na Kubínskej holi, ktorá vám bude trvať 30 až 40 minút, pričom lanovkou ste na Zipline za 5 minút. Do navigácie teda radšej zadajte Ski park Kubínska hoľa, ktorá vás dovedie priamo na parkovisko k lanovke.

Ski park Kubinska

Za druhé, nedajte sa zmiasť zákazovou značkou. Pred parkoviskom je totiž značka Zákaz vjazdu! Mnoho vodičov sa pri nej otáča, nevie kde zaparkovať a kam ísť. Avšak treba ísť ďalej, zákaz platí najmä v zime, v určité hodiny a pre určité autá, čiže vy na parkovisko pravdepodobne ísť môžete.

Žiadnu tabuľu Zipline ani smerovník nečakajte (možno nejaká malá, ktorú sme prehliadli), takže len proste choďte na parkovisko na Ski Kubínska Hoľa, a lanovkou za 7 eur (cena platná v roku 2021), sa vyvezte prvú polovicu cesty. Lanovka je rozdelená na dva úseky, vám stačí ísť na prvý. Už z lanovky uvidíte, kde je štart Zipline, stačí vám ísť priamo k nemu a platíte namieste v hotovosti 23 eur (cena za rok 2021).

Info o Zipline Kubínska hoľa

Ide o najdlhší a najmodernejší ZIPLINE v strednej a východnej Európe, s dĺžkou 1234 metrov. Dĺžka jazdy je minimálne 2 minút a 20 sekúnd. Pri spustení dosiahnete rýchlosť až 50 až 80 km/hod, Zipline však ide plynulo, sám si brzdí, nemusíte sa báť pádov, trhnutí, previsov či podobných zradností. Zipline umožňuje jazdu v tandeme, ktorú aj  veľa rodičov využíva. Dieťa nad 30 kg môže ísť aj samé, pod 30 km len s rodičom, súrodencom a pod. Každý je zavesený vo vlastnom postroji, vezú sa však na jednej kladke.

Naša skúsenosť: Na Zipline sa nedá objednať, proste prídete a keď budete mať šťastie, pôjdete ihneď, ak bude viac ľudí, musíte čakať. My sme mali čakaciu dobu 30 až 45 minút, ale ubehla vcelku rýchlo. Nikto nekričal, nestresoval, ľudia si jazdu užívali a zabávali sa. Bolo to rýchle, pohodlné, slobodné, človek sa mohol aspoň na chvíľu cítiť voľný ako vták 🙂 Niekto by povedal, že dve minút je dlhá doba, ale máte pocit, akoby ste boli dole za 30 sekúnd. Personál bol spočiatku trochu nevrlý (na ich obranu treba povedať, že bolo veľa ľudí), ale na druhú stranu bol ochotný urobiť mi aj fotografie a video, hoci práce mali dosť. Zážitok určite vyčarí každému úsmev na tvári a stojí za to ho aspoň raz za život absolvovať.

Z Kubínskej hole sú krásne výhľady

Z Kubínskej hole sú krásne výhľady

p.s. rúška boli povinné, ale personál mal rúška aj pre tých, čo si nedoniesli vlastné, takže vás nevyhodia, ak naň zabudnete..

Viac informácií, otváraciu dobu a aktuálny cenník nájdete na: https://kubinska.sk/aktivity/zipline/ 

info@ziplinekubinska.sk

+421 905 474 068

www.ziplinekubinska.sk