Rafting v Turecku, na rieke Manavgat

Keďže som taký adrenalínový typ, často chodím po dovolenkách na raftingy, kaňoningy, strmé túry, polnočné výstupy a podobne. Nedala som si teda ujsť ani rafting na rieke Manavgat v Turecku, asi hodinu jazdy autom od Antalye.

Cesta nás priviedla do hôr na kľukaté cesty. Ako som si všimla, rafting na rieke ponúka veľa rôznych organizácií, mnohé mali stoje stanovištia popri rieke smerom nahor.

Cestou ste videli aj krásne zákutia rieky

Na začiatku sme dostali prilby, vesty a krátku inštruktáž. Asi hodinu im trvalo, kým nás zaviedli pred akými malý vodopád, kde všetkých povinne nafotili, a potom zase povinne zoradili a voviedli do vody.

Voda bola celkom studená (asi 10 -12 stupňov), na začiatku sme sa cez ňu mali prebrodiť a veru niektorí híkali od chladu, ale všetci to zvládli. Potom nasledovala tá veselšia časť – samotný rafting. Rieka je viac menej pokojná, s občasnými perejami, kde sme mali za úlohu čo najviac zabrať. Ale bola to vcelku zábava, musím povedať, výlet stál za to.

Keď nasledovali pomalšia časť, jednotlivé lode, na ktoré ste cestou narazili, sme schválne postriekavali vodou a oni nám to vracali. Je zaručené, že sa domov vrátite úplne mokrí. Niekedy inštruktor ľudí posadil schválne tak, aby vyleteli z člna – samozrejme, bezpečne – čo neskôr zabezpečilo krásne i smiešne zábery na záverečnom CD.

Asi v polke cesty nám dávali nápoje (kola, pivo) a akési placky. Všetci si ich brali, lebo si každý myslel, že sú zadarmo. Zato v cieli nám to spočítali – placky a pivo stáli takmer toľko, čo celý rafting 🙂 Lepšie je preto sa vždy vopred opýtať, či je to v cene (includeed? free?) alebo nie. Na konci raftingu predávali CD s podujatia, ktoré stalo približne 12 eur (rok 2018). Škoda, že trvalo vyše hodiny a bolo na ňom aj veľa iných ľudí okrem vás  – museli ste sa na ňom dlho hľadať. Bolo však urobené vtipne a zaujímavo.

Celý rafting trval asi hodinu a pol, max dve, po ňom bolo jedlo, ktorého nebolo veľa – akási ryža so zeleninou a malý kúsok mäsa, ktoré sa rýchlo minulo. Celý výlet trval asi 7 hodín (cesta tam, späť, rafting, jedlo, prestávka, pozeranie CD)

Rafting však bolo skvelé dobrodružstvo a každý človek, ktorý navštívi Antalyu v lete, by mal zažiť rafting na rieke Manavgat. Doporučujeme.

Viac info tu: https://www.tripadvisor.sk/Attraction_Review-g297962-d6697594-Reviews-Antalya_Rafting-Antalya_Turkish_Mediterranean_Coast.html

Naša posádka

Ako to pri takýchto akciách býva, ide sa masovo a určite nebudete na rieke sami..

Fakultatívne výlety? Skúste tie s domorodcami

„Mnohé hotely a cestovné kancelárie ponúkajú na dovolenkách tzv. fakultatívne výlety za príplatok. Osobne sme pár z nich vyskúšali, ale nikdy nestáli za veľa. Najprv turistov zbierajú do autobusu z rôznych hotelov, a niekedy to trvá pekne dlho – aj dve hodiny. Potom, keď sú všetci poznávania chtiví turisti na palube, odvezú vás na miesto určenia, kde sa povinne sa odfotíte …

Pokračujte v čítaní