Nová Lehota, alebo kde sa natáča Horná Dolná

Malá dedinka, ukrytá medzi horami, o ktorej ešte pred pár rokmi nikto nepočul, sa v posledných rokoch stala výletným miestom mnohých Slovákom. Natáča sa v nej totiž obľúbený slovenský seriál Horná Dolná. My sme si k nej urobili motorkársky výlet, pretože okolie je naozaj nádherné a je sa čím kochať pomalou jazdou na motorke.

Nová Lehota sa nachádza v kopcoch Považského Inovca, v obkolesení hlbokých lesov a ide o pomerne odľahlú oblasť, kde v ktorej býva zopár starousadlíkov a chalupárov. My sme išli z Bratislavy, cesta nám trvala takmer dve hodiny (cestou musí byť aj kávička a koláčik), a v Piešťanoch sme odbočili do lesov napravo od mesta. Odtiaľ viedla udržiavaná cesta až po Hornú Lehotu.

Okolie Hornej Dolnej je veľmi krásne

Domáci sú na turistov už zvyknutí, hneď nám ukázali, kde je socha s hovien.., pardon, koláčikom, aj kde je krčma, dom s kadibudkou, či seriálový kostol. Je možné, že ich to už po rokoch môže aj mierne otravovať… Nasleduje povinná jazda – fotka pri každej kulise z natáčania.

Brmbalíkova kadibudka

Dedinka je však veľmi malá, takže keď sa odfotíte pri týchto štyroch miestach, nie je tam už veľmi čo robiť. Stredom malinkej obce, v ktorej býva asi 200 obyvateľov, totiž vedie len jedna hlavná ulica, ktorá je miestami široká maximálne pre jedno vozidlo. Krčma nie je naozajstná, čiže pokiaľ nie je nakrúcanie, je budova s touto kulisou zatvorená. Kúsok od nej je však malá miestna krčma, v ktorej sa môžete osviežiť (ak bude otvorená).

Nemať fotku s koláčikom, by bol veru hriech, takže ešte posledný pamätný záber s koláčiko-hovienkom a môže sa ísť späť.

Známy koláčik…

Výlet to bol ale pekný, pretože na jeseň, kedy sa príroda doslova očarúvala farbami, sa nám podarilo aj krásne motorkárske fotografie. A nie, nebojte sa, nechodíme na motorkách „stopäďesááát“, ani ich netúrujeme, ani sa nepredbiehame v kolónach. Máme ich totiž len pre radosť z jazdy, ktorú si užívame pomalšou jazdou, než mladí ľudia, ktorým ide o adrenalín.

 

 

Informácie

Nájdite viac