Uluru, Ayers Rock, Austrália: na vrchol sa už nedostanete

Autobus z Alice Springs do Uluru (Kata Tjuta National park) 

  • AAT Kings (1800 556 100 alebo (08) 8952 1700). http://www.aatkings.com.au/Úrad Alice Springs: 74 Todd Street, Alice Springs. Ceny začínajú na 155 USD za osobu
  • Austour (1 800 335 0090) http://www.austour.com.au/ Tarify začínajú na úrovni 140 USD za osobu.

Ubytovanie v oblasti Uluru: 
Pre ubytovanie navštívte stránku AYERS ROCK RESORT, kde si môžete vybrať ubytovanie od hotelov až po kemping. Za hranicami parku však môžete bezplatne kempovať kdekoľvek – len nemáte prístup k vode a sprchám.

Letecky Sydney – Ayers Rock:
Môžete ísť Virgin Australia alebo Jestar. My sme kúpili letenky od Virgin Australia, ktoré stali takmer rovnako ako nízkonákladovej Jetstar. V Jetstar však bola povolená batožina len do 7 kg, a keďže ja som potrebovala pre prípad potreby vziať aj stan, zvolila som Virgin Australia, ktorá povoľovala 23 kg na osobu. 

Požičovne áut v Ayers Rock: 
Avis Ayers Rock (Connellan) Airport Car & Truck Rental
Thrifty Car & Truck Rental Ayers Rock Airport
Hertz Car Rental Ayers Rock

Chcela som rezervovať auto od požičovne Avis, s ktorou máme dobré skúsenosti. Avšak auto nebolo možné rezervovať, lebo pri zadaní PSČ mi vyhlásilo, že naše vodičské oprávnenie bude preverené, ale ďalej ma to už nijako nepustilo. Asi nepoznajú Slovensko 🙂 Prenajala som teda auto od Thrifty Car, kde dokonca nebolo nutné ani zložiť zálohu.