Kulháň: ulovte si pstruha, alebo si dajte údeno-pečeného

3.Môžeme si doniesť aj vlastné udice?
Áno, je povolené chytanie aj na vlastnú udicu s háčikom s protihrotom ( nie na trojháčiky!)

4.Aké návnady sú najvhodnejšie/ najúčinnejšie?
Použité môžu byť akékoľvek návnady. Od kukurice z konzervy, cez kostné červy až po chlebovú striedku, ktorú používame aj my (len na chytanie, nie na kŕmenie). Na svoje si môžu prísť aj muškári.

5.Máte nejaké špeciálne požiadavky?
Požiadavky máme len dve. Prvou je, že už ulovené ryby sa nesmú hádzať späť do rybníka. (Treba si uvedomiť, že pstruh je veľmi citlivá ryba na mechanické poškodenie, jej zahodením vo väčšine prípadov uhynie. ) Chytáte len toľko rýb, koľko si chcete kúpiť a zobrať so sebou.

Druhou je, aby ste si všímali označenia, farebné plagáty, piktogramy. Sú pre vás! Môžete sa tak vyhnúť zbytočnému čakaniu v rade. (Napr. v údiarni sa objednávajú údené ryby a vydávajú sa vyčistené ryby. V bufete sa všetky ryby vážia – aj údené aj živé. Vami ulovené ryby neúdime!).

6.Pripravíte (upečiete) nám nami ulovenú rybu?
Nie. Vami ulovené ryby nepripravujeme, resp. neúdime. Naše pečeno-údené pstruhy sú už predpripravené.

7.Aké rybky pripravujete?
Pripravujeme pečeno-údeného pstruha z vlastnej produkcie. Recept ale neprezrádzame, je to naše „know-how“. Rýchlosoľ nepoužívame a samotné údenie trvá len pár minút, preto o jej kvalite nemusíte pochybovať.

8.Ako dlho sa čaká na takúto pečeno-údenú rybu?
Zväčša sa čaká 30 minút, niekedy aj menej. Avšak počas slnečných víkendov a najmä počas nedeľných popoludní sa môže čakacia doba predĺžiť aj na viac ako hodinu.

9.Je nejaký limit, koľko rýb si môžeme chytiť?
Nie. Môžete si chytiť toľko rýb, koľko Vám dovolí vaša peňaženka. 🙂 Odporúčame, aby ste si stanovili plánovaný počet rýb, ktoré chcete vy alebo vaše deti chytiť ešte pred samotnou rybačkou.

10.Môžeme rybu chytiť a pustiť spať do rybníka?
Nie, nedovoľujeme chytanie rýb a ich púšťanie späť.

11.Aké veľké sú pstruhy v rybníku?
Naše pstruhy majú približne 30-40 dkg. Môžu sa však vyskytnúť aj viac ako kilové jedince.

12.Môžeme si k vám zobrať psa?
Áno. V prípade, že sú držaní na vodítku alebo si na nich dávate pozor.

13. Môžete zaručiť, že chytíme rybu?
Nemôžeme na 100% garantovať, že rybu chytíte. Najmä ak je v dôsledku dažďa voda zakalená. Avšak veľká väčšina bude určite úspešná! To sa týka samozrejme aj nerybárov a detí.

14.Môžete nám ryby aj vyčistiť?
Áno. Je na Vás, či si chcete dať ryby vyčistiť alebo nie. Za čistenie účtujeme 50 centov/kg. Po vyčistením ukladáme Vaše úlovky do chladničky.

15.Je poplatok aj za rybárčenie, alebo platíme len, keď niečo chytíme?
U nás neúčtujeme vstupné. Platíte len za rybu, ktorú chytíte.

16.Beriete kreditné karty?
Nie.

17.Čím a ako často sa kŕmia pstruhy?
Naše pstruhy kŕmime vysoko kvalitným krmivom Biomar z Dánska, 1-2 x denne v závislosti od množstva a teploty vody. Tým, že kŕmime sladkovodného pstruha krmivom, ktorého hlavnou zložkou je tuk z morských rýb, má oveľa viac nenasýtených mastných kyselín, a tým je pre naše telo veľmi zdravou potravinou.